ВООЗ буде потрібно близько $ 31 млрд на створення вакцин від коронавірусу

У Всесвітній організації охорони здоров’я оцінили, у скільки може обійтися прискорена розробка, випробування і виробництво вакцин від коронавирусу. На думку ВООЗ, на це будуть потрібні вкладення в розмірі близько 31 мільярдів доларів.

Про це повідомляють західні видання з посиланням на заяву організації охорони здоров’я.

У ВООЗ представили план витрат на створення вакцин, в якому вказана сума $ 31,3 млрд. $ 3,4 млрд уже вкладені в розробку препаратів. А в найближчі 12 місяців знадобиться ще $ 27,9 млрд, в тому числі $ 14 млрд – на невідкладні потреби.

На онлайн-брифінгу спецпредставник проекту Access to COVID-19 Tools (доступ до інструментів COVID-19) Нгозі Оконджо-Івеала зазначила, що ці кошти обов’язково окупляться.

«Хоча ці цифри виглядають великими, але це не той випадок, коли ми думаємо про альтернативу. Якщо ми витратимо мільярди зараз, то згодом ми уникнемо витрат в трильйони », – заявила вона.

Запрохані на проект кошти дозволять до середини 2021 року провести 500 мільйонів тестів на коронавірус в країнах з низьким і середнім рівнем доходів, а також забезпечити там 245 мільйонів курсів лікування. Також передбачається, що до кінця 2021 року вдасться поширити 2 мільярди доз вакцин, причому половину з них – в країнах з низьким і середнім рівнем доходів.

У свою чергу глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус сказав, що ключовий принцип реалізації проекту – рівний доступ всіх до лікування і вакцинації. За його словами, «для справжньої ефективності методи лікування повинні прописуватися з ще одним істотно важливим інгредієнтом – солідарністю».

Раніше «Країна» наводила слова чиновниці ВООЗ про те, що вакцин вже розроблено в світі кілька десятків, але випробування вони пройдуть в кращому випадку через рік.

Пізніше в ВООЗ заявляли, що розробка вакцини затягується через мутації коронавирусу.

Джерело: