Володимир Зеленський у вівторок поїде в Брюссель на саміт Україна – ЄС

Президент України Володимир Зеленський буде брати участь у саміті Україна – ЄС, який відбудеться 6 жовтня в Брюсселі.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво президента.

Двадцять другий саміт Україна – Європейський Союз, який мав би відбутися 1 жовтня, але був перенесений через коронавірус, відбудеться 6 жовтня в столиці Бельгії.

«Це буде перший двосторонній саміт ЄС з країною-партнером, який пройде в Брюсселі в традиційному «живому» форматі з початку пандемії COVID-19. Делегацію України на саміті очолить президент Володимир Зеленський, делегацію ЄС – президент Європейської ради Шарль Мішель і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен », – зробила заяву в п’ятницю, 2 жовтня, прес-служба Володимира Зеленського.

Лідери держав обговорять подальші кроки щодо імплементації угоди про асоціацію, а також інші пріоритетні питання відносин України та ЄС в числі яких поглиблення секторальної інтеграції між Україною та ЄС, співпрацю в контексті подолання наслідків пандемії COVID-19 і подальшу підтримку з боку Євросоюзу процесу реформ в Україні . Ситуації з безпекою на тимчасово окупованих Росією територіях Донбасу, також як і обговоренню шляхів посилення координації зусиль України та ЄС з метою деокупації Криму та захисту прав кримчан, буде приділено окрему увагу.

У планах підписання угод з Європейським інвестиційним банком, що передбачає залучення фінансування на вдосконалення енергоефективності громадських будівель і модернізацію і цифровізацію «Укрпошти».

Також планується підписання низки фінансових угод між Україною і ЄС в рамках Європейського інструменту сусідства, зокрема, підтримки сходу України, громадянського суспільства і пом’якшення наслідків кліматичних змін.

Джерело: