«Вогонь, темрява і тіла навколо»: Як зміг вижити в авіакатастрофі під Харковом курсант В’ячеслав Золочівський

В результаті трагічної катастрофи військового літака Ан-26 біля Чугуєва в Харківській області з 27 осіб вдалося вижити тільки одному – курсанту В’ячеславу Золочівському.

«Країна» зібрала все, що відомо про єдиного вцілілого в страшній авіакатастрофі на даний момент.

Спочатку після краху повідомлялося про двох, що вижили – студентах Національного університету імені Кожедуба в Харкові. Правда, вранці 26 вересня, один з них помер у реанімації. Це був Віталій Вільховий.

Другий – В’ячеслав – зараз знаходиться в лікарні.

За словами матері Слави Ірини Золочівської, хлопцеві дивом вдалося вижити, завдяки тому, що він вистрибнув з літака без парашута.

“Він живий. Все ж він зістрибнув і зміг вижити. Вчора він подзвонив мені о 16:00 і сказав: «Мама, у мене польоти будуть з 18:00 до 21:00”. Він був дуже задоволений, він чекав цих польотів. Я побачила інформацію, що сталася катастрофа і прочитала, що це проходили льотні навчання, тим більше курсантів з Кожедуба, я не знала, що мені робити. Я боялася, що мого сина теж немає », – розповіла жінка.

Зараз єдиний вижив з усіх, хто знаходився на борту Ан-26, лежить у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону в Харкові. Лікарі повідомляють, що стан хлопця розцінюється як стабільний. Його сюди доставили з травмами середнього ступеня.

«Його стан розцінюється як середнього ступеня тяжкості, емоційно перевантажений. Загрози життю немає, ліків вистачає, стан стабільний. У будь-якої допомоги в лікуванні він не потребує. Опіків немає », – розповів журналістам начальник військово-медичного центру Едуард Хоршун.

За словами медика, спочатку В’ячеслав лежав в реанімаційному відділенні. Вранці, з поліпшенням, також у стані середнього ступеню важкості його перевели в соматичне (звичайне) відділення. Лікарі впевнені, що його рани загояться.

Також в медустанові додали, що курсант має множинні удари і струс мозку. За словами лікарів, пацієнта вдалося вивести з шокового стану, хлопець контактує з родичами і лікарями і може давати свідчення слідчим.

«Я думаю, що наступної неділі стане питання про виписку з наступним відпуском за станом здоров’я», – додав Хорошун.

Пізніше Зеленський на своїй сторінці в Facebook опублікував фотографію з палати, в якій лежить В’ячеслав.

«20-річний В’ячеслав Золочівський народився в сорочці. Сьогодні він фактично святкує другий день народження. Вночі В’ячеслав прийшов в себе біля уламків літака Ан-26, в якому летіла вся команда, друзі, побратими. Вогонь, знищений літак, темрява і тіла навколо. Один з хлопців поруч горів, і Слава кинувся її гасити. Йому вдалося дати ще один шанс іншому курсанту, який проте, на жаль, помер від опіків сьогодні вранці. Це героїзм посеред поля смерті », – написав Зеленський.

Пост Владимира Зеленского в Facebook

Поговорити з В’ячеславом Золочівським вдалося і губернатору Харківської області Олексію Кучеру. Курсант розповів, що відчував, ніби знаходиться в комп’ютерній грі.

«Стан його задовільний і через тиждень його вже випишуть з госпіталю. В’ячеслав каже, що він начебто знаходився в якійсь комп’ютерній грі. Ми не навантажували його питаннями. Але деякі моменти він зміг описати. В’ячеслав під час аварії на деякий час втратив свідомість. Прийшов до тями коли літак вже горів на землі, він побачив як горить його товариш », – сказав він.

У той же час є й інші свідчення.

Так, за словами людини, який називає себе очевидцем трагедії, він їхав на автомобілі якраз відразу після краху. І побачив, що біжить палаючий людина. Разом з водієм-далекобійником вони разом з вогнегасником підбігли до нього і загасили вогонь. Але опіки були дуже сильні (судячи з усього мова йде про Віталія Вільховий, який потім помер в лікарні). Також вони виявили ще одного вижив хлопця – він був у свідомості і у нього не було опіків. В даному випадку мова йде, очевидно, про Золочівському.

Правда, не зовсім зрозуміла достовірність цієї розповіді.

Нагадаємо, на борту літака, що розбився перебували курсанти, а сам борт виконував навчальний політ. Після краху почалася сильна пожежа. В результаті загинули 26 людей.

Раніше «Країна» докладно розбиралася, чому впав Ан-26 під Харковом і описала всі наявні версії.

Джерело: