Виїхав у США розробник «Новачка» попросив вибачення у Навального

Один з розробників бойового отруйної речовини «Новачок» Віл Мірзаянов вибачився перед російським опозиціонером Олексієм Навальним, який зараз перебуває в німецькій клініці «Шаріте».

Про це він повідомив в ефірі телеканалу «Дождь».

«Приношу свої глибокі вибачення Навальному за те, що я брав участь в цьому злочинному бізнесі – розробці цієї речовини, яким він отруївся», – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що відомий хімік з 1995 року проживає в США. За словами Мирзаянова, після цього все життя він присвятив боротьбі проти застосування бойових отрут.

Також він розповів, що в 1993 році зустрічався з людиною, яка пережила отруєння «Новачком»: у нього були симптоми, які згадував сам Навальний у своєму недавньому пості.

«Чи схожі всі симптоми. Він подолав, вижив. Мабуть, Навальному доведеться набратися терпіння. Але в кінцевому рахунку він повинен бути здоровий », – розповів він.

Нагадаємо, інцидент з Навальний трапився ще 20 серпня. Тоді йому стало погано на борту літака. Його у важкому стані помістили до лікарні Омська, а через два дні його вивезли до Берліна і поклали в клініку Charite.

Незалежні лабораторії Німеччини, Франції та Швеції прийшли до висновку, що Навального отруїли речовиною нервово-паралітичної дії групи «Новачок». У понеділок, 14 вересня, стало відомо, що політика повністю відключили від апарату штучної вентиляції легенів, він самостійно встав з ліжка і пробує трохи ходити.

Вчора, 19 вересня, політик опублікував у себе на сторінці в Facebook пост, в якому розповів про те, як йде процес його одужання.

Джерело: