Вісім країн підписали угоду про видобуток корисних копалин і освоєння Місяця

Канада, США, Австралія, Італія, Японія, Об’єднані Арабські Емірати, Великобританія і Люксембург в ході Міжнародного конгресу астронавтів склали міжнародну угоду щодо освоєння природного супутника Землі і видобутку на ньому корисних копалин.

Про це повідомляє NASA.

Запропонований Вашингтоном документ, відомий як «Угода Артеміди» на честь американської місячної програми Artemis, має на увазі під собою закріплення положень про Місяць, складених ще в 1967 році між США, Британією і СРСР.

Так, заборонено встановлювати суверенітет над будь-яким космічним тілом або його частиною. Однак в NASA вважають, що формулювання в угоді недостатньо конкретні, що в подальшому може призвести до труднощів.

Крім того, можна буде створювати на поверхні супутника спеціальні бази для видобутку копалин і «зони» безпеки, які будуть нейтральними і допоможуть запобігти конфлікти між країнами.

Глава NASA Джеймс Брайденстайн висловив надію, що Росія в майбутньому приєднається до угоди або, принаймні, буде слідувати принципам, які в ньому викладені.

Джерело: