Вищою нагородою Британії нагородили щура, який 7 років знешкоджує міни

Гамбійських сумчастий щур на прізвисько магів стала лауреатом найвищої нагороди Великобританії. Гризуна вручили золоту медаль PDSA, яка вважається аналогом Хреста Георга – вищої британської цивільної нагороди. Про це повідомляє ВВС.

Уточнюється, що щур магів останні сім років займається знешкодженням наземних мін в Камбоджі. За свою кар’єру звірок знайшов 38 наземних мін та 28 одиниць інших боєприпасів. Щур може перевірити на наявність боєприпасів територію розміром з тенісний корт за 30 хвилин, в той час як людині з металошукачем на це знадобиться до чотирьох днів.

Як пояснили фахівці, щури навчені виявляти хімічна сполука у вибухівці, що означає, що вони ігнорують металобрухт і можуть швидше шукати міни. Як тільки вони знаходять вибухівку, то дряпають землю, щоб попередити своїх колег-людей.

За даними благодійної організації APOPO, яка займалася навчанням щури, самець магів важить 1,2 кілограма, його довжина становить 70 сантиметрів. І хоча він набагато більше, ніж звичайна домашній щур, він досить легкий, щоб не приводити в дію наземні міни.

Джерело: