Виплата лікарняних медикам, які захворіли коронавірусом: у Фонді соцстраху назвали суму

Фонд соціального страхування з початку епідемії в Україні прийняв на оплату лікарняні на 1,8 млн грн для компенсації заробітної плати медикам, які захворіли COVID-19. Про це повідомляє прес-служба фонду.

«Гостре професійне захворювання медичних та інших працівників COVID-19, яке настало в результаті інфікування при виконанні посадових обов’язків, вважається нещасним випадком на виробництві та передбачає страхові виплати і послуги від Фонду соціального страхування України», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, за час лікування гострого профзахворювання ФССУ компенсує застрахованим особам втрачений заробіток у розмірі 100% середнього доходу незалежно від тривалості стажу.

«З початку пандемії фонд прийняв на оплату 500 таких листків непрацездатності на суму понад 1,79 млн грн», – йдеться в повідомленні.

Виплати здійснюються фондом, починаючи з шостого дня непрацездатності та до повного одужання, перші п’ять днів фінансує роботодавець. Підставою для надання зазначеної допомоги є виданий в установленому порядку листок непрацездатності та наявність акта розслідування нещасного випадку, пов’язаного з виробництвом.

Джерело: