Відомий британський хірург таємно зберігав удома тисячі кісток зіркових пацієнтів

Британський хірург Дерек Макмінн, який робив складні операції знаменитостям, спортсменам і політикам незаконно зберігав величезну колекцію людських кісток.

Про це розповідає The Independent.

Дерек Макмінн – хірург-ортопед, який відомий тим, що придумав і розвинув менш агресивну альтернативу заміни тазостегнового суглоба, що дозволяє частково зберегти кістку. Також він винайшов кілька протезів для коліна і стегна.

Як виявилося, світило британської ортопедичної хірургії таємно колекціонував людські кістки. Збирати свою колекцію доктор почав на початку 1990-х, без дозволу, запозичуючи кістки у своїх пацієнтів. Колеги Дерека знали про його хобі, а деякі з них навіть допомагали йому, зберігаючи віддалені кістки в спеціальних посудинах.

Понад п’ять тисяч кісток, віддалених при протезуванні тазостегнового суглоба, було знайдено в офісі і особняку Макмінна.

Таке незвичайне поведінка сам лікар пояснює тим, що планував вивчати кістки після виходу на пенсію, щоб зберегти в старості гострий розум.

Керівництву установи, в якому він працював, Дерек зізнався в зберіганні кісток ще в 2019 році. Але історія не отримала розголосу, так як Макмінн, за словами одного з його колег, приносив лікарні великий дохід.

Однак зараз хірург підозрюється в порушенні британського закону про людські тканини, так як він не має офіційної ліцензії на зберігання органів тіла. На даний момент поліція веде розслідування цієї справи.

Джерело: