«Ви у себе порядок наведіть»: Лукашенко відмовився від посередництва інших країн

Глава Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в країні є уряд, створене за Конституцією, а державам, які намагаються виступити посередниками, слід в першу чергу навести порядок у себе.

Про це він заявив в суботу, 15 серпня, на нараді в Центрі стратегічного управління в Міністерстві оборони Білорусі, передає «БелТА».

Також президент висловився про внутрішньополітичну ситуацію. «Ви не гірше за мене знаєте, що відбувається в країні. Потихеньку починають або продовжують розгойдувати обстановку, наше суспільство. Добралися до трудових колективів. Я вже багато разів говорив про це. Просто хочу в черговий раз сказати, що з цього нічого не вийде. Країну ми нікому не віддамо. Ситуацію ми утримаємо, – підкреслив білоруський лідер. – Я не хочу сказати, що є місце для якогось благодушності, заспокоєності. Ні, ми ніколи не заспокоювалися. Ви знаєте, життя наша така і доля, що ми, перебуваючи в центрі Європи, завжди повинні бути готовими вчасно відповісти на будь-які виклики ».


Крім того, Лукашенко зазначив, що за кордоном Білорусі пропонують якесь посередництво, створюють для країни закордонне уряд.

«Слухайте, у нас є нормальне уряд, створене за Конституцією. Нам не потрібні ніякі закордонні уряди, ніякі посередники. Мені здається, що, не ображаючи керівництво цих республік, я хочу сказати: ви у себе порядок наведіть », – сказав президент.

«Ніякий уряд ні за кордоном, де б то не було, нам не потрібно, і управляти воно країною не буде ніколи. Невже історію не вивчали? » – підкреслив глава держави.

Нагадаємо, раніше Лукашенко зідзвонився з президентів РФ Володимиром Путіним. В ході розмови президенти підтвердили налаштованість на зміцнення союзницьких відносин і висловили впевненість в тому, що ситуація в Білорусі незабаром буде врегульована.

Як відомо, країну охопили протести після того, як 9 серпня в республіці пройшли президентські вибори. Учасники акцій вимагають проведення чесного голосування і вважають вибори сфальсифікованими. При цьому 14 серпня ЦВК офіційно оголосила про перемогу Лукашенка з результатом понад 80% голосів.

Джерело: