Дослідники дістали з морського дня зразки бактерій, яким від 4 до 101 мільйона років. За весь цей час мікроорганізми майже не змінилися і продовжували повільно розвиватися.
Про це повідомляє Nature Communications.
Дослідник Юкі Мороні і його колеги з Японського агентства науки і технологій з вивчення морських надр та Род-айлендської університету розповіли про відновлення життєдіяльності і розмноження мікроорганізмів, яких ті знайшли в максимально суворих умовах – на 74,5 метрів нижче морського дна (3700-5700 метрів нижче рівня моря).
Щоб вижити в таких умовах, бактеріям довелося дуже сильно уповільнити обмін речовин, тому за весь період свого існування (від 4,3 до 101,5 мільйонів років) вони практично не змінилися, так як пристосовувалися до глибоководних умов. Практично у всіх, в тому числі в найдавніших зразках бактерій, виявили життєздатні організми з груп Actinobacteria, Bacteroidetes, Firmicutes, Alphaproteobacteria, Betaproteobacteria, Gammaproteobacteria, Deltaproteobacteria, Chloroflexi і деяких інших.
Найкраще культивації піддавалися аеробні типи (ті, яким потрібно кисень): вони харчувалися і досить швидко розмножувалися. За 68 днів експерименту вони розплодилися в десятки тисяч разів. Примітно, що багато видів здатні утворювати спори.
Автори статті відзначають, що відновити життєдіяльність вдалося приблизно у 99,1 відсотка знайдених мікроорганізмів.