Вчені знайшли пояснення частого народження двійні жінками у віці

Народження різнояйцевих близнюків, як виявилося за підсумками дослідження вчених, є не дивом, а запланованою еволюційною «помилкою» процесу зародження життя.

Про це повідомляє науковий журнал Nature Ecology & Evolution.

Вчені з Університету Західної Австралії під керівництвом Джозефа Томкінса припустили, що жіночий організм здатний регулювати кількість овуляцій в місяць, в залежності від віку та умов.

Однак, чим старше стає жінка, тим більша ймовірність народити різнояйцевих близнюків, адже загроза того, що єдиний запліднений ембріон може не прижитися до стінки матки і загинути, вище.

Так, за розрахунками вчених, 25 років – ідеальний вік для того, щоб організм жінки почав виробляти так звану подвійну овуляцію, коли під час критичних днів дозріває не одна, а дві яйцеклітини.

Іноді збіг обставин призводить до того, що жінка вагітніє відразу від двох сперматозоїдів у двох різних яйцеклітинах. Вони розвиваються самостійно, проте однаково залежать від матері. Фактично це збій системи.

В вагітності двійнятами з точки зору природи і розмноження є певна небезпека, пов’язана зі здоров’ям породіллі, якій доводиться носити подвійну вагу. Так, це підвищує ризик передчасних пологів, що може негативно позначитися на здоров’ї малюків.

Однак здатність регулювати кількість яйцеклітин, що виділяються за один цикл передається у спадок, тому дослідники припустили, що в цьому може бути закладений якийсь вигідний організму механізм.

Джерело: