Вчені заявили про третю на планеті людину, яку вдалося вилікувати від ВІЛ

Чоловік з Бразилії, ймовірно, став третьою в світі людиною, яку лікарі змогли повністю вилікувати від ВІЛ-інфекції. Вони використовували агресивну комбінацію антиретровірусних препаратів і нікотинаміду (вітаміну В3).

Про це повідомляє Science.

Йдеться про 36-річного бразильця, якого лікарі назвали Пацієнтом з Сан-Паулу. Антиретровірусні препарати в поєднанні з никотинамидом змусили його заражені клітини пробуджувати латентний вірус, а це зробило їх уразливими для імунітету.

Повідомляється, що курс лікування зменшив кількість вірусних частинок до нуля, а після припинення терапії в березні 2019 року ВІЛ більше не спостерігалося в його крові. Також до надзвичайно низьких рівнів опустилося число антитіл, що вказує на відсутність заражених клітин в лімфатичних вузлах і кишечнику. У більшості людей, які приймають антиретровірусні препарати і припинили курс лікування, вірусне навантаження знову починає зростати протягом кількох недель.Впрочем, ще достеменно невідомо, що Пацієнт з Сан-Паулу дійсно повністю вилікувався від ВІЛ. Поки що вчені не досліджували лімфатичні вузли і тканини кишечника, щоб підтвердити відсутність вірусу.

Першим вилікувався від ВІЛ в результаті пересадки стовбурових клітин став в 2007 році Тімоті Рей Браун, довгий час відомий як берлінський пацієнт. До зцілення він був ВІЛ-позитивним 12 років.

Джерело: