Вчені з’ясували, що на великих відстанях собаки орієнтуються по магнітному полю землі

Вчені нарешті отримали достатньо інформації, щоб визначити, за яким принципом собаки орієнтуються на великих просторах. Виявилося, що положення Сонця і запахи відіграють другорядну роль в порівнянні в магнітним полем Землі.

Про це повідомляють автори дослідження в журналі eLife.

Так, дослідники з США та Чехії на чолі з гінекей Бурда з Чеського аграрного університету провели експеримент на 27 собаках десяти різних порід. Кожному собаці перед прогулянкою з господарем прикріпили GPS-трекер і камеру, а потім стежили за поведінкою собак, які мають звичку тікати з поля зору господаря і самостійно повертатися.

Фото: eLife

Всього було скоєно 622 прогулянки. З них в 59% собаки поверталися до господаря тією ж дорогою, по якій тікали, 33% вибирали новий шлях і ще 8% тварин комбінували ці методи.

Проаналізувавши промальовані маршрути собак, які вибирали новий шлях або комбінований метод, вчені помітили, що повернутися виходило тільки після того, як собака йшла близько 20 метрів строго на Південь або Північ, орієнтуючись на власні органи чуття.

З’явилося припущення, що для визначення місця розташування господаря щодо власного собакам потрібно відкалібрувати ці точки відповідно до магнітним полем Землі.

Фото: eLife

На маршруті у верхньому правому куті видно, що перед поверненням собака пройшла невеликий відрізок строго на Південь перед тим, як знайти правильний шлях

Примітно, що саме після такої «настройки» тваринам вдавалося набагато швидше знайти найкоротший шлях до господаря. Імовірність орієнтування за Сонцем або вітрі була відсічена, тому що результати були однаковими в будь-яку погоду.

Про подібну поведінку раніше було відомо у вугрів, птахів і багатьох інших хребетних тварин.

Джерело: