Вчені виділили шість основних форм коронавірусної хвороби. Перелік симптомів

Вченим з Королівського коледжу Лондона вдалося виділити шість форм хвороби Covid-19, які відрізняються між собою за симптомами і тяжкості перебігу.

Про це в суботу, 18 червня, інформує телеканал Sky News.

Повідомляється, що дослідники зібрали інформацію про симптоми Covid-19, які виникли в 1600 пацієнтів у Великобританії і США. Дані були отримані за допомогою спеціально розробленого додатка COVID Symptom Study.

Так, в результаті дослідження вчені виділили шість основних форм Covid-19:

Перша і друга форми – характерні симптоми грипу, як з підвищеною температурою, так і без неї, в респіраторної підтримки пацієнти не потребують
Третя форма – діарея, відсутність апетиту, підвищена температура тіла, кашель відсутній, респіраторна підтримка необхідна 1,5-4,4% пацієнтів.
Четверта форма – основні симптоми Covid-19, відчуття втоми, респіраторна підтримка необхідна 8,6% пацієнтів
П’ята форма – основні симптоми Covid-19, біль в м’язах і сплутаність свідомості, респіраторна підтримка необхідна 9,9% пацієнтів
Шоста форма – втрата апетиту, діарея, болі в області живота, утруднене дихання, болі в грудях і м’язах, сплутаність свідомості, втома. 50% пацієнтів з цією формою потребують госпіталізації, респіраторна підтримка необхідна 19,8% пацієнтів
«При цьому люди шостої групи найчастіше ставляться до старших вікових категоріях, а також відрізняються слабким здоров’ям, наявністю хронічних захворювань і зайвої ваги», – стверджують британські вчені.

На думку дослідників, якщо в перші п’ять днів хвороби зуміти визначити, до якої категорії відноситься пацієнт, то можна діяти на випередження і не допустити розвитку важких ускладнень.

Нагадаємо, нещодавно група іспанських учених-дерматологів виявила новий симптом зараження коронавірусів. Це енантема – висип на слизовій оболонці ротової порожнини.

Джерело: