Вчені розповіли, коли епідемія коронавірусу піде на спад

Завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології Сеченовского університету, академік РАН Віталій Звєрєв прийшов до висновку, що взимку розвиток епідемії коронавірусу піде на спад. Це трапиться, коли перехворіє велика частина населення. За його даними, сезонний грип може виявитися небезпечніше Covid-19.

У свою чергу інші вчені не називають конкретних дат і заявляють, що «прогноз дати дуже важко».

Про це повідомляє агентство «Інтерфакс» у четвер, 15 жовтня.

«В осінньо-зимовий період йде підйом всіх респіраторних захворювань, в тому числі і Covid-19. Нічого екстраординарного зараз не відбувається. Завжди вірус буде в людській популяції, поки 70% населення не перехворіє, нічого не зміниться, буде завжди зростання. Думаю, взимку він призупиниться, але прийде грип, його, швидше за все, буде більше в цьому році », – сказав Звєрєв.

Він також звернув увагу на те, що смертність від коронавируса знижується: «Є ліжка, лікарі, відпрацьована схема лікування, думаю, все менше і менше будемо втрачати людей від цієї інфекції. Вірус нікуди не зникне, нам з ним треба навчитися жити ».

На думку фахівця, взимку, коли прийдуть морози, «люди будуть більш роз’єднані, буде менше контактів, як і тих, хто переносить вірус, тому і піде зниження».

Однак, він стурбований тим, що грип може виявитися куди небезпечніше коронавируса. «Але при цьому грип нікуди не подівся, від нього більше небезпека. Коронавірусів діти практично не хворіють, а основне джерело інфікування грипом – це діти, ось тоді, напевно, треба буде шкільні канікули продовжувати, інші заходи вживати, якщо буде серйозний грип », – додав академік.

У свою чергу директор Інституту медичної паразитології, тропічних і трансмісивних захворювань ім. Марциновського Олександр Лукашев заявив, що прогноз по поширенню коронавируса «дати дуже важко, залишається багато невідомого: наскільки зустріч з вірусом буде давати стійкий імунітет, яка саме частка населення з ним зустрінеться, наскільки цього буде достатньо, тому не можна точно розрахувати дати, коли все закінчиться ».

Він додав, що «оскільки велика частина людей переносять інфекцію безсимптомно, то в найбільш постраждалих від першої хвилі регіонах Росії є велика ймовірність, що більша частина людей зустрінуться з вірусом до Нового року».

Завідувач кафедри пульмонології лікувального факультету сеченовский університету, головний пульмонолог МОЗ Росії Сергій Авдєєв також не став приводити якихось дат, коли можна чекати закінчення поширення коронавируса. «Не знаю, скільки триватиме, півроку, рік або два місяці. Це спекулятивне заяву буде. Навряд чи хтось зможе дати точну відповідь на це питання. Поки найближчий місяць-два, як мої колеги-епідеміологи кажуть, очікуємо приріст. Але ніхто не дає ніяких гарантій », – сказав експерт.

Джерело: