Вчені показали фото метеорита, які підтверджують гіпотезу занесення життя на Землю з космосу

Вчені не раз знаходили представників давньої життя, яка зародилася незабаром після появи Землі. Російські ж дослідники всередині метеорита Оргей сфотографували скам’янілі мікроорганізми, які могли існувати в період зародження Сонячної системи, тобто до формування нашої планети.

Про це пише РІА Новости з посиланням на академіка РАН, наукового керівника сектора астробіології в Об’єднаному інституті ядерних досліджень Олексія Розанова.

За словами вченого, альбом зі знімками скам’янілостей, виявлених всередині метеорита Оргей, який впав у Франції в 1864 році, вийде в листопаді. Сліди органіки в цьому небесному тілі стали знаходити практично відразу після його падіння, але багато відомості про знахідки були неправильно інтерпретовані.

Сучасна наука вважає, що встановлення твердої фактури з метеорита доводить, що панспермії (занесення життя на Землю гостями з космосу) – це реальне явище.

Знімки «мікропрішельцев» дослідники з Палеонтологічного інституту РАН та Об’єднаного інституту ядерних досліджень зробили електронним мікроскопом. Співавтором робіт виступив американський академік Річард Гувер.

Розанов розповів, що сліди органіки зустрічаються у всіх вуглистих хондрити – метеоритах, які сформувалися з первинного речовини Сонячної системи, а можливо, існували до її освіти. Точний вік Оргеев невідомий. Вчені не виключають, що він може бути дуже давнім.

Також неясно, де і як зародилося життя, якщо вона існувала до виникнення Землі.

Слова Розанова доповнив молодший науковий співробітник лабораторії радіаційної біології секції астробіології Об’єднаного інституту ядерних досліджень Михайло Капралов. Як він зазначив, серед слідів мікроорганізмів виявлені скам’янілі магнітотактікі – мікроорганізми, які могли виникнути тільки на об’єкті з магнітним полем і водою, тобто на планеті, а не на кометі або всередині неї.

Крім них, були виявлені скам’янілості, схожі на кокковидной, паличкоподібні і ниткоподібні форми прокаріотів, акритархи, Найпростіші, альвеолобіонти, панцирні амеби. Серед відкриттів останнього часу – виявлення в метеориті слідів одноклітинних водоростей.

Сліди життя вчені шукають не на поверхні метеоритів, куди вона могла бути занесена після падіння на Землю, а на внутрішніх ськолах цих тіл.

«Як мінімум ми показуємо, і це відомо більше 20 років, що в космосі є життя, принаймні, була», – резюмував російський дослідник.

Джерело: