В уряді хочуть закрити Умань для хасидів через пандемію

Учасники міжвідомчої наради в МЗС вирішили, що прибуття десятків тисяч паломників-хасидів до міста Умань, що на Черкащині, для святкування єврейського Нового року є неможливим через пандемію коронавірусу.

Джерело: мер Умані Олександр Цебрій у Facebook

Деталі: У нараді, яка відбулася 10 липня, взяли участь представники центральної та місцевої влади.

Їхнє рішення опирається на такі фактори:

— нинішня епідеміологічна ситуацію в Ізраїлі, що належить до країн «червоної зони» через показник захворювання на COVID-19;

— заборона проведення масових заходів в Україні;

— навантаження на українські медичні заклади;

— необхідність створення значної кількості місць для обсервації та забезпечення безпеки життя та здоров‘я як громадян України, так й іноземців;

— складнощі з контролем правоохоронними органами за дотриманням паломниками режиму самоізоляції.

На нараді було зазначено, що в результаті низки переговорів та зустрічей між посадовцями обох країн, ізраїльська сторона з розумінням сприйняла скасування міжнародного паломництва до Умані цього року.

З огляду на вищевикладене учасники наради звернулись до Кабміну з проханням доручити:

— Держкомісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянути питання «щодо посилення обмежень на проведення масових релігійних заходів (у т.ч. запровадження відповідних обмежень на законодавчому рівні на в’їзд іноземців до України)»;

— причетним центральним і місцевим органам влади опрацювати альтернативні варіанти відзначення іудейською громадою Рош-аш-Шана (наприклад, участь у святкуваннях в обмеженній кількості представників місцевої громади, організація онлайн-трансляції богослужінь тощо).

Дослівно: «Щодо спроби заполітизувати питання цьогорічного приїзду хасидів до Умані, зокрема, карантинні обмеження подаються деякими організаціями як приклад «антисемітизму» — існує нагальна необхідність вироблення узгодженої державної позиції та відповідного рішення щодо організації цьогорічного відзначення Рош-аш-Шана іудейською громадою».

 

 

Примітка: Рош-аш-Шана — свято початку нового року для усіх, хто сповідує юдаїзм. Зазвичай відзначають наприкінці вересня – початку жовтня.

На це свято хасиди збираються в Умані, бо тут знаходиться могила їхнього духовного лідера — цадика Нахмана.

Джерело: