В Україну вперше прибув поїзд з товарами з китайського Уханя

Китай відправляє вантажі в Україну, фото: cfts.org.ua
У понеділок, 6 липня, Україна прийняла товарний склад з Китаю. На залізничну станцію Київ – Ліски прибув контейнерний поїзд з Ухань, який став епіцентром поширення Covid-19 на планеті. Варто відзначити, що саме з Ухань в Київ це був перший рейс.

Поїзд доставив з КНР 43 товарних контейнера. У числі вантажів – сульфат магнію, різноманітне обладнання, алюмінієві рами, одноразові шприци, продукція легкої промисловості.

Протяжність маршруту поїзда склала 9,5 тисячі км, як передає ЦТС. З Ухань поїзд виїхав 16 червня. Відповідно, весь шлях складу подолав за 20 діб.

«Розрахунковий час на подолання цієї відстані становить близько 15 діб. Це показник, який забезпечить конкурентність сухопутного маршруту перевезень товарів з Китаю в порівнянні з іншими логістичними рішеннями. Плануємо, що поїзди з КНР курсуватимуть щотижня з подальшим збільшенням періодичності.

Раніше по території України залізничним транспортом здійснювалися тільки транзитні перевезення вантажів у міжнародному сполученні Китай – країни Західної Європи – Китай. Зараз ми розглядаємо ще ряд нових маршрутів контейнерних поїздів », – так прокоментував рейс в.о. голови правління «Укрзалізниці» Іван Юрик.

Китайська сторона пояснила урочисту зустріч поїзда в Україні бажанням символічно продемонструвати перемогу над коронавірусів в Ухані.

Нагадаємо, що перший (після початку пандеміі- Ред.) Контейнерний поїзд з Китаю Україна прийняла ще 8 червня. Цей рейс був виконаний з Яньтая. Протягом п’яти діб поїзд досяг прикордонного переходу між Китаєм і Монголією (станції Ерлянь і Замин-Ууде). Далі маршрут пролягав по території Монголії до прикордонного переходу Сухе-Батор – Наушки, потім транзитом по території РФ до українського прикордонного переходу Зернове, а далі до Києва на термінал «Ліски».

На 26 червня з Китаю запланована відправка ще одного контейнерного поїзда до Києва – цього разу з Наньчана.