В Україні зняли фільм про козаків-геїв з Запорізької Січі

В Україні завершилися зйомки короткометражного фільму «Головна фортеця Січі» про запорізьких козаків-геїв. Стрічку було знято в рамках проекту організації «КиївПрайд».

Про це інформує видання Bird in Flight.

Повідомляється, що основою сюжету нового фільму став випадок, який стався в Запоріжжі в 2013 році. Тоді місцеві представники ЛГБТ-спільноти створили організацію «Гей-Форум – Січ». Це образило почуття сучасних запорізьких козаків.

В Украине запорожским казакам-геям посвятили короткий метр. Фото: Bird in Flight

«Доводилося чути і читати, що за гомосексуальні зв’язки на Січі карали. А раз за них карали, отже, вони там були. І я вважаю неприпустимим, що ряд людей правих і традиціоналістських поглядів намагаються заборонити іншим громадянам України асоціювати себе з козаками », – розповів режисер фільму Євген Коршунов.

В Украине запорожским казакам-геям посвятили короткий метр. Фото: Bird in Flight

Так, за сюжетом, один з героїв короткометражки починає відчувати сексуальний потяг до представника своєї статі, проте він стикається з критикою і образами. Пізніше з’ясовується, що герой належить до нікому таємному спільноті, яке асоціює себе з козаками. Дізнавшись про конфлікт, спільнота вирішує помститися за образу.

В Украине запорожским казакам-геям посвятили короткий метр. Фото: Bird in Flight

Головну роль у фільмі виконав луганський квір-модельєр Михайло Коптєв, який також створив костюми для героїв стрічки.

Стрічка «Головна фортеця Січі» вийде в рамках проекту Coming Out of Isolation 2.0, під час якого п’ять діячів мистецтва представлять відеопроекти, які висвітлюють аспекти життя ЛГБТ-спільноти. Організаторами проекту стали фонд «Ізоляція» та «КиївПрайд».

Джерело: