В Україні знизилися ціни на картоплю: чого чекати

Після високих цін минулого сезону багато фермерів в Україні збільшили посадочні площі під картоплею. Тому, незважаючи на складну погоду, пропозиція цього овоча очікується на високому рівні і немає причин для його подорожчання. Про це розповіла директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва.

«На сьогоднішній день оптові ціни на картоплю в Україні коливаються в межах від 5,5 до 7 грн / кг. Для порівняння, в кінці серпня 2019 року картопля відвантажувався за ціною від 7 до 10 грн / кг. Таким чином, ціни на картоплю за рік знизилися в середньому на 25-30% », – розповіла Звєрєва.

Незважаючи на не найкращі погодні умови в період вегетації картоплі, українські фермери оптимістично оцінюють потенційний урожай. До того ж після рекордно високих цін на картоплю, які трималися практично протягом усього минулого сезону, багато фермерів збільшили площі під цією культурою.

«Відповідно, очікується, що пропозиція картоплі в цьому сезоні буде на досить високому рівні, і причин для подальшого зростання цін в даному сегменті немає», – зазначає експерт.

Джерело: