В Україні змінять критерії для визначення зон карантину

Міністерство охорони здоров’я внесе зміни до показників для визначення зон карантину в Україні. Відповідну пропозицію подано до Кабінету міністрів. Про це заявив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Проаналізувавши показники, які є, ми вирішили зробити ще зручніше, ще зрозуміліше, за якими критеріями ми визначаємо той чи інший рівень небезпеки. Вирішили об’єднати деякі показники в один. У нас була динаміка захворюваності, кількість хворих. Ми вирішили об’єднати це в один показник і вважати, виходячи з кількості нових хворих на 100 тисяч населення протягом 14 днів », – сказав він.

Степанов також зазначив, що більш чітко визначені кількість заповнених ліжок Коронавірусние хворими.

«Роблячи ці пропозиції, ми намагалися врахувати всі нюанси. Ситуація на сході і заході різна, у нас різна кількість районів. Тому ми врахували маленькі райони, ввели відповідний коефіцієнт. З іншого боку, ми врахували обласні центри. Всі ці пропозиції ми врахували і внесли відповідні пропозиції уряду », – додав міністр.

На даний момент дев’ять регіонів не відповідають епідеміологічним нормам. Так, зараз не готові до ослаблення карантинних обмежень Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Одеська, Рівненська, Сумська, Харківська і Чернівецька області. Нагадаємо, що Україна поділили на зони ( «зелена», «жовта», «помаранчева» і «червона») в залежності від епідеміологічної ситуації. Для визначення, до якої із зон належить той чи інший регіон, застосовуються такі показники: заповненість в лікарнях – не більше 50% ліжко-місць, середня кількість проведених тестів – не менше 24 на 100 тисяч жителів, коефіцієнт виявлення випадків інфікування – не більше 11 %, показник динаміки зростання випадків інфікування – не більше 10%. Перехід в ту чи іншу зону буде відбуватися при перевищенні показників п’ять днів поспіль.

А тим часом медики з побоюванням чекають «злиття» сезонного грипу з коронавірусів. В Україні цієї осені прийдуть чотири сезонних штаму вірусу грипу типів А і В, три з них є оновленими. За словами інфекціоністів, всюдисущий нині COVID-19 може стати агресивніше в парі з грипом.

Джерело: