В Україні змінили правила носіння форми і знаків розрізнення для військових

В Україні змінили правила носіння форми і знаків розрізнення для військовослужбовців та учнів військових ліцеїв. Так, змінилися знаки відмінності вищого офіцерського, сержантського і старшинського складу.

Про це в ході онлайн-брифінгу повідомив глава відділу впровадження військової символіки ЗСУ Ігор Непоту, відео оприлюднено в YouTube.

«Наказом Міністерства оборони України № 238 від 30 червня 2020 внесено зміни до Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних сил України, і ліцеїстами військових ліцеїв. Відтепер правила носіння військової форми одягу та знаків розрізнення поширюються і на Державну спеціальну службу транспорту », – сказав Непоту.

Так, за його словами, змінилися знаки відмінності вищого офіцерського, сержантського і старшинського складу. Тепер нарукавні знаки приналежності до виду або роду військ розміщуються на правому рукаві, нарукавний знак військової частини – на лівому, а знак прапор України – на обох рукавах. Також змінилися і емблеми на комірі парадній і повсякденної форми одягу.

«Нові емблеми отримали офіцери вищого офіцерського складу, десантно-штурмові війська, війська зв’язку, фахівці автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібербезпеки, медична і ветеринарна служба, частини радіоелектронної боротьби і радіоелектронної розвідки, підрозділи морської піхоти, армійської авіації, військової служби правопорядку, військово-топографічної служби та Державної спеціальної служби транспорту », – повідомив Непоту.

Крім того, були затверджені нові беретние знаки радіотехнічних військ та військ зв’язку, морської піхоти та Державної спеціальної служби транспорту, нові нарукавні знаки визначені для апарату головнокомандувача ЗСУ, військової служби правопорядку, медичної служби, Державної спеціальної служби транспорту, морської і морської піхоти.

«Зазначені зміни усунули ряд прогалин в порядку носіння військової форми одягу і зробили її більш привабливою і практичною», – вважає Непоту.

Джерело: