В Україні запустили онлайн-сервіс для зміни виборчої дільниці

Тепер українці можуть онлайн змінити свою виборчу дільницю, щоб голосувати на виборах за місцем свого фактичного проживання. Центральна виборча комісія запустила новий електронний сервіс, але внести зміни потрібно встигнути до 9 вересня. Про це повідомляється на сайті Міністерства цифровий трансформації.

«До 9 вересня кожен українець, який постійно проживає не за місцем реєстрації (у тому числі внутрішньо переміщені особи), зможе змінити місце голосування онлайн. Так, всі українці зможуть проголосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання », – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що для зміни адреси онлайн потрібно подати заяву через особистий кабінет виборця і довантажити один із зазначеного переліку документів:

довідку ВПО;
договір оренди житла;
документ про право власності на житло;
документ, що засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за певною адресою;
документ, що засвідчує перебування в шлюбі або в родинних відносинах з особою, місце проживання якого зареєстровано за певною адресою;
документ, що засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якого зареєстровано за певною адресою.
Ідентифікація та підпис заяви здійснюються за допомогою електронного підпису. Зазначений виборча адреса буде визначено як постійний і не підлягає повторному зміни протягом півроку. Подати заяву можна за посиланням.