В Україні з’являться нові безкоштовні експрес-тести на коронавірус – МОЗ

Найближчим часом в Україні повинні з’явитися нові експрес-тести на антиген, завдяки яким можна буде за півгодини виявити, чи має людина Коронавірусние хвороба.

Джерело: заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю Радіо Свобода

Пряма мова: «Додатково до тестування методом ПЛР зараз з’явилися нові експрес-тести на антиген. Вони визнані ВООЗ і рекомендовані для застосування при масовому тестуванні. Ми робимо все можливе, щоб найближчим часом, на наступному тижні, в Україні вже з’явилися ці тести, які будуть безкоштовними для людей ».

Деталі: За словами Ляшка, ці тести зможуть використовуватися сімейними лікарями та мобільними бригадами. Також при госпіталізації людини в лікарню медперсонал буде мати можливість відразу зробити тест, тому що тривалість отримання результату – від 15 до 30 хвилин, і для тестування не потрібні будь-які спеціальні лабораторні умови.

Він додав, що достовірність цих тестів така ж, як і у тесту ПЛР.

Нагадаємо: Євросоюз на початку жовтня схвалив використання експрес-тестів на коронавірус, які стоять в роздріб близько 20 доларів (570 гривень).

16 жовтня в Україні зафіксували найбільшу добова кількість хворих коронавірусів – 6410 чоловік і найбільшу кількість летальних випадків – 109.

Джерело: