В Україні вперше зробили трансплантацію підшлункової залози

Вчора ввечері, 6 серпня, у львівській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше провели операцію з пересадки підшлункової залози. Питання трансплантації є «надпріоритетом для МОЗ».

Про це cказал в ході щоденного онлайн-брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов, відео оприлюднено в Facebook.

«У нашій країні практично вночі була вперше зроблена трансплантація підшлункової залози. Загалом зробили три операції: пересадку серця, пересадку нирки. І третя операція – людині пересадили нирки і підшлункову залозу », – розповів Степанов.

За його словами, питання трансплантації є «надпріоритетом для МОЗ». «Ми хочемо за 2,5-3 роки отримати трансплантаційну незалежність, щоб ми наших громадян не відправляли за кордон. Тому що ми щорічно відправляємо їх, перераховуємо (гроші – Ред). Наприклад, в цьому році мільярд гривень закладено на лікування людей за кордоном », – додав він.

Також він зазначив, що якщо розвинути трансплантацію в нашій країні, то кількість людей, яким можна буде врятувати життя, «збільшиться в рази». Степанов додав, що в Україні подібні операції коштують дешевше, іноді в чотири-п’ять разів.

«Щороку у нас в трансплантації потребують понад 5 000 осіб. Кожен день у нас помирає приблизно дев’ять осіб, які не дочекалися трансплантації », – підсумував міністр.

blob:https://www.facebook.com/8d7a7ef2-a462-4232-865d-a44c9ec17fc3

Джерело: