В Україні вперше в історії видали дозволи на законний видобуток бурштину

Рівненській області провели онлайн-торги по отриманню спеціальних дозволів для законної видобутку бурштину. Вперше фірми-переможці отримали дозволу на п’ять років.

Про це голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль заявив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Він також повідомив, що перші онлайн-торги проводилися 17 липня:

«Результат перевершив всі наші очікування. Початкова ціна першої ділянки була 319,6 тис. Гривень. А під час аукціону зросла майже в 40 разів і склала 12 млн 630 тис. Грн. Друга ділянка стартував з 333,2 тис. Грн. А купили його за 29 млн грн, що в 90 разів більше », – розповів голова Рівненської облдержадміністрації.

В Украине легализовали добычу янтаря. Скриншот: Facebook/Виталий Коваль

Також він поінформував, що ділянки в с. Олексіївка Сарненського району (дві ділянки до 10 га) були виставлені на сайті «Прозорро» ще в минулому місяці. Всього під час онлайн-аукціону участь взяло чотири фірми, по-друге онлайн-торгах – шість.

Нагадаємо, легалізація видобутку бурштину в Україні знаходиться на низькому старті. На початку року парламент законопроект з «бурштинового пакету» – №2241 (Проект закону передбачає зниження ренти на видобуток бурштину з 25% до 10%). До цього, в грудні минулого року, Рада схвалила саму схему, по якій буде йти легалізація.

Джерело: