В Україні виявили конвертаційний центр з оборотом у 15 млрд грн. Його роботі допомагали банкіри і екс-податківці

В Україні припинена робота масштабного конвертаційного центру з оборотом більше, ніж 15 мільярдів гривень. До його роботі були причетні посадові особи комерційних банків і екс-керівники Державної податкової служби. Про це повідомляється на сайті СБУ.

Уточнюється, що центр працював протягом 2019-2020 років, організатори зареєстрували понад 400 фіктивних фірм. З його допомогою тисячі підприємств, державних і комунальних, ухилялися від сплати податків в особливо великих розмірах.

Причетні до роботи цієї схеми посадові особи і колишні чиновники високого рангу допомагали замовникам обходити систему автоматизованого моніторингу оцінки ступеня ризику. Таким чином зловмисники отримали можливість використовувати уразливості інформаційно-телекомунікаційних систем ГПС і як наслідок – ухилятися від сплати податків.

В процесі обшуків в офісах і місцях проживання фігурантів правоохоронці виявили понад 600 печаток фіктивних підприємств, офшорних компаній, нотаріусів, податкових органів, судів і органів місцевого самоврядування.

Також виявлені речові докази: установчі документи фіктивних підприємств, документація по їх фінансово-господарської діяльності, довіреності, копії паспортів осіб (так званих «фунтів»), на яких здійснювалася реєстрація таких СГД.

Правоохоронці вважають, що цей конвертаційний центр був частиною більш глобального протиправного механізму формування сум податкового кредиту з ПДВ, який раніше блокувала Служба в ГПС.

изъятые при обыске вещдоки

Джерело: