В Україні спростили процедуру оформлення посвідчень на тимчасове проживання

Кабмін спростив порядок оформлення дозволів на тимчасове проживання певних категорій іноземців.

Відповідна урядова постанова №933 «Про внесення змін до Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення посвідки на тимчасове проживання» ухвалено 9 жовтня 2020 року ініціативи Державної міграційної служби.

Постанова набула чинності сьогодні, 13 жовтня, передає Юрліга.

У Державній міграційній службі, роз’яснили, що змінилося в порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення посвідки на тимчасове проживання.

Відтепер іноземці, які є громадянами країн з безвізовим порядком в’їзду в Україну і знаходяться в нашій державі на законних підставах, матимуть право подати документи на оформлення посвідки на тимчасове проживання без виїзду за межі України у зв’язку зі зміною мети в’їзду.

Особливо актуальне це питання для громадян Республіки Білорусь, фахівців в галузі ІТ-технологій, які тільки працевлаштувалися в Україні, і членів їх сімей.

Документи для оформлення посвідки на тимчасове проживання без виїзду за межі України подаються як і раніше – не пізніш як за 15 робочих днів до закінчення дозволеного терміну перебування.

Окремо в Державній міграційній службі вказують, що спрощений порядок оформлення посвідки на тимчасове проживання не стосуватиметься громадян держави, визнаного Верховною Радою державою-агресором.

Джерело: