Група депутатів Верховної Ради зареєструвала законопроект про оголошення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України. Ініціативу нардепи розглянуть на позачерговому засіданні, яке відбудеться у вівторок, 25 серпня.
Текст законопроекту №3994 опублікований на сайті парламенту.
Так, в числі нардепів, які зареєстрували законопроект, числяться спікер Ради Дмитро Разумков і його перший заступник Руслан Стефанчук. Документ передбачає доручення Кабміну завдання організувати проведення конкурсу на кращий ескіз великого герба, до 1 жовтня створити оргкомітет, розробити і затвердити відповідні положення, а також вирішити питання про фінансування і матеріально-технічному забезпеченні його організації та проведення.
Очікується, що до 1 листопада відбудеться громадське обговорення ескізу державного символу, а до 1 грудня буде визначено переможця та подані на розгляд парламенту пропозиції за підсумками конкурсу.
Варто відзначити, що на даний момент затверджений лише малий герб країни (тризуб). З 1996 року уряд проводило конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба і кращий текст гімну.
Влітку 2000 року уряд затвердив проект великого Державного Герба України і текст державного гімну України.
Проект герба України являє собою зображення на синьому щиті золотистого знака князівства Володимира Великого (малий Державний Герб України – тризуб).
З боків щита зображено щитотримачів, праворуч – козак з мушкетом (герб Війська Запорізького), ліворуч – коронований лев (герб Галицько-Волинської держави).
Над щитом – князівський вінець, а під щитом – переплетені з гроном червоної калини золоте колосся пшениці і синьо-жовта стрічка. Проте, проект великого герба так і не був затверджений.
Згідно ст. 20 Конституції України (прийнята в 1996 р) «головним елементом великого Державного Герба України є знак княжої держави Володимира Великого (малий Державний Герб України). Великий державний герб встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України ».