В Україні оголосять конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба країни

Група депутатів Верховної Ради зареєструвала законопроект про оголошення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України. Ініціативу нардепи розглянуть на позачерговому засіданні, яке відбудеться у вівторок, 25 серпня.

Текст законопроекту №3994 опублікований на сайті парламенту.

Так, в числі нардепів, які зареєстрували законопроект, числяться спікер Ради Дмитро Разумков і його перший заступник Руслан Стефанчук. Документ передбачає доручення Кабміну завдання організувати проведення конкурсу на кращий ескіз великого герба, до 1 жовтня створити оргкомітет, розробити і затвердити відповідні положення, а також вирішити питання про фінансування і матеріально-технічному забезпеченні його організації та проведення.

Очікується, що до 1 листопада відбудеться громадське обговорення ескізу державного символу, а до 1 грудня буде визначено переможця та подані на розгляд парламенту пропозиції за підсумками конкурсу.

Варто відзначити, що на даний момент затверджений лише малий герб країни (тризуб). З 1996 року уряд проводило конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба і кращий текст гімну.

Влітку 2000 року уряд затвердив проект великого Державного Герба України і текст державного гімну України.

Проект герба України являє собою зображення на синьому щиті золотистого знака князівства Володимира Великого (малий Державний Герб України – тризуб).

З боків щита зображено щитотримачів, праворуч – козак з мушкетом (герб Війська Запорізького), ліворуч – коронований лев (герб Галицько-Волинської держави).

Над щитом – князівський вінець, а під щитом – переплетені з гроном червоної калини золоте колосся пшениці і синьо-жовта стрічка. Проте, проект великого герба так і не був затверджений.

Рада предложит Кабмину провести конкурс на лучший эскиз большого государственного герба Украины. Иллюстрация: Flickr

Згідно ст. 20 Конституції України (прийнята в 1996 р) «головним елементом великого Державного Герба України є знак княжої держави Володимира Великого (малий Державний Герб України). Великий державний герб встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України ».

Джерело: