В Україні обвалилися ціни на яблука: експерти назвали причини

Ціни на українські яблука, які влітку били рекорди дорожнечі, у вересні впали щонайменше в півтора рази. Як підрахували аналітики «Інфо-Шувар», ціни досягли найнижчого показника за останні п’ять років.

Так, популярні сорти яблук продаються оптом вже по 10-15 грн / кг, тоді як в перший день осені ціна на них становила 18-20 грн / кг.

«Є два фактори, які вплинули на таке різке падіння ціни: хороший урожай яблук і досить висока ціна на старті сезону», – розповідає керівник департаменту аналітики оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.

За її словами, зараз українські аграрії збирають осінні сорти яблук, які мають невеликий термін зберігання, тому пропозиція збільшується, а ціни знижуються.

У той же час в попередні п’ять років в цей період яблука продавалися за оптовою ціною 8-10 грн / кг. Винятком був 2018 рік, коли яблука продавалися по 4-5 грн / кг. Аналітики не виключають, що ціни на яблука в цьому сезоні можуть бути нижче. У той же час ситуація на ринку імпортних фруктів може підтримати ціни української продукції, вважають експерти.

Джерело: