В Україні можуть скасувати призов в армію. Названі умови

Головнокомандувач Збройними силами України Руслан Хомчак допустив скасування призову в армію в країні. Він назвав умови, необхідні для цього, перш за все підготовку резерву та навчання всіх громадян азам тактичної медицини.

Про це Хомчак сказав 14 жовтня в ефірі телеканалу «Україна».

За словами Хомчака, у влади є ідея відмовитися від призову.

«У перспективі у нас є бачення відмовитися від призову. Але це може бути тільки тоді, коли у нас буде налагоджена система підготовки резерву. Ми повинні створити таку систему роботи, щоб кожен біля свого будинку міг мінімально вміти захистити його. Чому громадянин України не повинен бути навченим всіх елементів тактичної медицини? Ці навички і знання можуть йому знадобитися де завгодно, в будь-якій ситуації поза військової служби, де він повинен вміти надати собі медичну допомогу, тому, хто поруч, тим самим врятувати життя собі або кому-то », – пояснив Хомчак.

За припущенням головнокомандувача, створення такої системи займе не один рік.

«Такі системи вимагають фінансування, підготовки кадрів, починаючи від звичайних цивільних осіб і до голів громад та керівництва держави. Коли така система запрацює, тоді ми зможемо говорити про скасування строкової служби. Адже в ній більше не буде необхідності, тому що всі ті ази пройшли. Коли громадянин вміє стріляти, знає медицину, інженерні питання, які йому необхідні, і якщо завтра йому скажуть: потрібно встати на захист Батьківщини, – то він знає, що він може це », – додав Хомчак.

Також він нагадав, що в цьому році зменшили число призовників на строкову службу.

«У нас сьогодні, по-перше, йдуть контрактники. Зараз армія укомплектована згідно чисельності, визначеної законом, на 100%. Ми вже ставимо питання не укомплектувати просто контрактниками, а ми вже переходимо на якість. Ми розуміємо, що коли буде якість, тоді буде зовсім інший підхід до виконання бойових завдань і в повсякденній діяльності, і взагалі до статусу військового », – резюмував Хомчак.

Джерело: