В Україні можуть продовжити карантин до 14 серпня

В Україні планують ще раз продовжити карантин у зв’язку з розповсюдженням Covid-19. Нові обмеження планують ввести до 14 серпня, в той час як в Офісі президента повідомила про стабілізацію ситуації з коронавірусом в країні.

Про це з посиланням на джерело з Міністерства охорони здоров’я повідомляє видання «Сегодня», у вівторок, 14 липня.

«Зараз йде дискусія про продовження карантину і про те, в якому вигляді його продовжувати. З більшою часткою ймовірності карантин буде продовжено після 31 липня. Продовжені будуть ті карантинні заходи, які показали свою ефективність. Ті, які виявилися неефективними, будуть скасовані. Ще немає проекту постанови, над ним поки йде робота. Але дискусія йде про те, що доцільно встановити карантин на два тижні, тому як у Covid-19 такий термін інкубаційного періоду », – запевняє джерело.

Як зазначається, ефективними виявилися дотримання соціальної дистанції, обмежувальні заходи, що стосуються транспорту, в тому числі і його обробка.

«Ці вимоги універсальні для всіх областей, незалежно від рівня захворюваності», – розповіло джерело. За його даними, якщо ситуація в тій чи іншій області буде погіршуватися, то в першу чергу буде припинена діяльність стадіонів і спортзалів.

Також у МОЗ повідомили, що сумарне співвідношення нових випадків одного тижня до іншої – на межі контрольованої ситуації.

Нагадаємо, раніше Кабмін продовжив карантин в Україні до 31 липня. На даний момент в країні діє адаптивний карантин. Це означає, що рішення про посилення або ослаблення обмежувальних заходів і в подальшому можуть приймати регіональні комісії ТЕБ та НС на основі оцінки епідемічної ситуації.

Крім того уряд оновило механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням Covid-19 може відбуватися посилення обмежувальних заходів.

Джерело: