В Україні кількість пневмоній за місяць зросла втричі

З травня в Україні майже в три рази збільшилася кількість захворювань на пневмонію разом з ростом кількості хворих коронавірусом. За добу з пневмонією звертаються до тисячі чоловік.

Про це на брифінгу МОЗ розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«На сьогоднішній день ми за добу тестуємо нових випадків пневмоній від 700 до тисячі. У травні, коли ми почали пом’якшувати карантинні заходи, ця кількість була близько 250-300 випадків на день. Тобто майже в 3 рази збільшилася кількість пневмоній », – повідомив міністр.

Степанов підкреслив, що це відбувається в червні – в літній період, коли зазвичай кількість пневмоній істотно падає, тому що вони мають певну сезонність.

Крім того, Степанов заявив, що збільшення кількості нових випадків коронавируса не пов’язане тільки зі збільшенням кількості тестувань.

«Звичайно, ми збільшили кількість тестувань, і це була наша стратегія. На початку квітня це було 200-300 тестувань на добу, а сьогодні це близько 12-14 тисяч тестувань на добу. Тобто це збільшення в рази, в десятки разів … Але, крім збільшення кількості тестів, ми спостерігаємо, по-перше, збільшення кількості звернень з симптомами коронавірусної хвороби, по-друге, спостерігаємо збільшення кількості госпіталізацій », – розповів Степанов.

Нагадаємо, що коронавірусна хвороба також називається атиповою пневмонією через те, що симптоми Covid-19 дуже схожі на симптоми пневмонії та визначити, пневмонія це чи ні можна тільки за допомогою тесту.

Джерело: