В Україні карантин готова пом’якшувати одна область. Рівень захворюваності Covid-19 у країні в три рази вище норми

В Україні тільки один регіон відповідає критеріям для пом’якшення карантину, це Кіровоградська область. В інших значно перевищений показник захворюваності Covid-19. В цілому по країні він тримається на рівні 130,3 на 100 тисяч населення, що більш ніж в три рази вище норми.

Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров’я, оприлюднені 3 жовтня.

Відзначимо, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та введення посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби Covid-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2», «жовтий», «помаранчевий »або« червоний »рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, в якому є значне поширення Covid-19.

Регіоном зі значним поширенням Covid-19 вважається регіон, в якому є хоча б один з таких ознак:

завантаженість ліжок в закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком Covid-19, становить понад 50 відсотків протягом п’яти днів поспіль;
середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше 24 тестувань на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
показник захворюваності на Covid-19 за 14 днів на 100 тис. населення перевищує базовий рівень захворюваності;
коефіцієнт виявлення випадків інфікування Covid-19 становить понад 11%;
показник зростання кількості випадків Covid-19 становить понад 10%.
У прес-службі відзначили, що МОЗ щодня оновлює ознаки для визначення регіону із значним поширенням коронавіруса і публікує їх на своєму сайті.

Станом на 3 жовтня в Україні тільки в Кіровоградській області не перевищено один з позначених показників. В інших захворюваність значно вище норми. Найгірше справи йдуть в Тернопільській, Чернівецькій та Харківській областях, там захворюваність тримається на рівні 304,2, 227,7 і 212,9 на 100 тисяч населення за 14 днів відповідно.

Джерело: