В Одесі втретє почали піднімати токсичний танкер «Делфі»

В Одесі фахівці намагаються підняти затонулий біля пляжу «Дельфін» танкер Delfi і поставити його на кіль.

Про це в середу, 26 серпня, повідомив губернатор Одеської області Максим Куций в своєму Facebook.

«Протягом години фахівці компанії« Краншип », яка безоплатно проводить ці роботи планують відкачати воду, наповнити повітрям танки правого борта і протестувати на міцність конструкції, які приварили до корпусу для підйому. Зараз чотири буксири намагаються поставити судно на рівний кіль для подальшого транспортування », – розповів чиновник.

В Одессе в третий раз пытаются поднять токсичный танкер "Delfi". Скриншот: Максим Куций в Фейсбук

Нагадаємо, в ніч на 23 листопада 2019 року до одеського пляжу «Дельфін» прибило штормом малий танкер «Delfi» з трьома українцями на борту. Судно терпіло лихо в Одеській затоці кілька годин, не намагаючись зайти в порт, і не подавало сигналів SOS. В результаті танкер зробив навал бортом на хвилеріз. Екіпаж довелося евакуювати в складних умовах – всі троє моряків були госпіталізовані з обмороженнями до одеських лікарень.

Поблизу затонулого судна співробітники екологічної інспекції виявили забруднення води та повітря. Допустимі екологічні показники перевищені в 15 разів. Незважаючи на забруднення, влада міста дозволяли одесити купатися неподалік від судна. Туристи скористалися можливістю і на всю фотографувалися на тлі танкера.

Примітно, що раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій в ході наради у президента Зеленського заявив, що «за умови ясної погоди і відсутності хвиль роботи будуть завершені до 20 липня». Однак, цей дедлайн був зірваний.

Джерело: