В Одесі стартував фінальний етап операції з підняття затонулого танкера «Делфі»

В Одесі починається фінальний етап операції з підняття і відбуксовки затонулого танкера «Делфі».

Про це в неділю повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій в своєму телеграм-каналі.

«Все випробування завершені, екологічний стан – в нормі, і повна готовність до завершальної операції», – повідомив Криклій.


За його словами, операція включає в себе наступне:

відкочування води з танків, куди вона була подана спеціально для забезпечення стійкого стану на грунті (були високі хвилі і вітер на днях);
випробування водотічності;
переміщення на глибину;
заведення тросів і пристроїв для обв’язки танкера між баржею ДМ і плавкраном «Атлас-4»;
переконання в можливості переходу з акваторії і власне перехід.
В операції братимуть участь ТОВ «Краншип» групи «Траншіп» Андрія Іванова, компанія «Бруклін-Київ» Юрія Губанкова, «Морське інженерне бюро» Геннадія Єгорова, ДП «АМПУ» на чолі з Олександром Голодніцькім і Одеська філія на чолі з Русланом Сахаутдіновім .

Пост Криклия в Телеграме

Нагадаємо, танкер «Делфі» (Delfi) з трьома українцями на борту зазнав аварії в листопаді 2019 року в Чорному морі біля Одеси. Через шторм його віднесло до пляжу «Дельфін» в Одесі. В результаті аварії танкера нафтопродуктами було забруднено узбережжі.

Протягом року його кілька разів намагалися підняти, але спроби не увінчалися успіхом. Лише третя спроба підняти танкер Delfi виявилася успішнішою, ніж дві попередні. Судно вдалося поставити на кіль.

Однак паливо з танкера все ще продовжує потрапляти в Чорне море. У липні цього року чергова спроба підйому «Делфі» привела до витікання нафтопродуктів. Після цього витоку вміст у морській воді нафтопродуктів було перевищено в 21 разів. В останній раз витік стався 4 вересня.

Джерело: