В Одесі помер капітан судна «Софія», на борту якого виявлено спалах Covid-19

В одній з приватних клінік Одеси від коронавирусной хвороби помер капітан судна «Софія», яке на даний момент стоїть на рейді в порту «Південний».

Про це у вівторок, 11 серпня, повідомив головний санітарний лікар водного транспорту Микола Голуб’ятників в ефірі «Громадському».

За його словами, капітан «Софії», житель Санкт-Петербурга, помер від Covid-19 у неділю, 9 серпня. Раніше в липні він повідомив в медико-санітарної декларації про захворювання на судні трьох членів екіпажу.

«Ми вийшли на судно з 2 лікарями-епідеміологами, оглянули, а там вже 6 членів екіпажу хворих. Я вирішив, що в умовах пандемії коронавируса, їх треба обстежити на COVID-19. Ми це зробили і виявили, що серед 14 членів екіпажу, 10 хворі коронавірус «, – заявив Голуб’ятників.

Він додав, що моряків госпіталізували в Одеську обласну клінічну лікарню № 6.

У свою чергу генеральний директор Одеського обласного клінічного медичного центру Вадим Шухтін розповів, що капітан судна лежав в їх лікувальному закладі з 16 до 23 липня. Пацієнт поступив в лікарню в стані середньої тяжкості, скаржився на загальну слабкість, підвищення температури до 38 і задишку. 17 липня ПЛР-тест підтвердив у нього Covid-19.

У чоловіка було гостре респіраторне захворювання, двостороння полісегментарна пневмонія, хронічна хвороба нирок 5-й стадії і подагра, обумовлена ​​порушенням функції нирок.

«З 18 на 19 було наростання респіраторної недостатності. Наші реабілітологи вирішили подальше обстеження за ним проводити в реанімації. Він проходив лікування, все ж креатинін у нього підвищувався. І ми рекомендували хворому гемодіаліз. Ми зв’язалися зі страховими агентами, вони визначили місце і ми його перевели. Йшов в середньому стані ближче до важкої стадії. Але був у свідомості. Дихання було нормальне », – зазначив медик.

23 липня капітана «Софії» перевели в одну з приватних клінік Одеси, де він і помер.

Джерело: