В Ірані погодилися виплатити Україні компенсацію за збитий літак МАУ

В Ірані заявили, що згодні виплатити належні гроші. Але це займе багато часу. Цей висновок в країні зробили після переговорів з Україною з цього питання.

Про це заявив офіційний представник МЗС Ірану Аббас Мусаві, повідомляє агентство IRNA.

«Іран погодився виплатити компенсації за літак, проте реалізація цього питання займе час і має різні аспекти з технічної і правової точок зору», – заявив Мусаві.

Представник іранського зовнішньополітичного відомства також додав, що «багато пасажирів» були громадянами Ірану (у деяких іранців було подвійне громадянство, але Іран вважає їх своїми громадянами). Він також додав, що по українцях переговори продовжаться, додав він, нагадавши, що Тегеран несе відповідальність за те, що трапилося.

Нагадаємо, в ніч з 7 на 8 січня поблизу столиці Ірану був збитий пасажирський літак Boeing 737, який належав авіакомпанії МАУ. На борту знаходилися 176 чоловік, з них 9 – члени екіпажу. Серед загиблих 11 українців, двоє були пасажирами. Більшість жертв – з Ірану та Канади.

Пізніше Тегеран зізнався, що збив літак ракетою, прийнявши його за ворожий, так як тоді були загострені відносини між Іраном і США і Тегеран чекав небезпеки, Іран визнавав свою вину повністю, але потім заявили, що помилка сталася не тільки з їхньої вини.

Джерело: