В Азії фіксують новий штам коронавірусу, який може бути ще небезпечніший

Південно-Східна Азія стикається зі штамом нового коронавірусу D614G, який може виявитися набагато заразнішим SARS CoV 2, хоча поки підтверджень цього припущення немає.

Джерело: Bloomberg

Деталі: Штам коронавируса, раніше помічений в інших частинах світу і названий D614G, був виявлений в Малайзії і на Філіппінах.

У Малайзії виявлено кластер з 45 випадків: спалах почалася з людини, який повернувся з Індії і порушив свій 14-денний домашній карантин. Його тест на коронавірус по поверненню в Малайзію був негативним. За порушення карантину цю людину засудили до 5 місяців тюремного ув’язнення і штрафу.

На Філіппінах виявили штам серед випадкових зразків COVID-19 в найбільшому місті столичного регіону. Філіппіни, які зіткнулися з найбільшою спалахом в регіоні, вивчають, чи робить мутація вірус більш заразним.

Є припущення, що нова мутація може прискорити поширення коронавируса.

Заступник міністра охорони здоров’я Філіппін Марія Розаріо Верджайр на віртуальному брифінгу в понеділок повідомила: «Кажуть, що мутація має більш високу ймовірність передачі або заразність, але у нас все ще немає достатньо вагомих доказів, щоб сказати, що це так».

Штам був виявлений у багатьох інших країнах і став переважним варіантом в Європі і США, при цьому Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що немає ніяких доказів того, що цей штам призводить до більш важкого захворювання.

Мутація також була виявлена ​​під час недавніх спалахів в Китаї.

За словами глави відділу епідеміології та біостатистики Гонконзького університету Бенджаміна Коулінг, епідеміологічні дані не свідчать про те, що мутація значно більш заразна, ніж інші штами.

За його словами, цей штам «може бути трохи більш заразним», але поки «немає достатніх доказів, щоб оцінити це, але немає ніяких свідоцтв того, що це набагато більш заразно».

Коулінг уточнив, що «зараз його ідентифікують частіше, ніж раніше, що говорить про те, що він може мати якесь конкурентна перевага перед іншими штамами COVID-19».

Однак глава Міністерства охорони здоров’я Малайзії Нур Хішам Абдулла в Facebook написав, що цей штам може зробити вірус в 10 разів заразнее, але не послався на дослідження.

Він закликав людей бути обережними і вдаватися до більш суворих заходів обережності, оскільки цей штам тепер виявлений в Малайзії: «Співпраця людей дуже необхідно, щоб разом ми могли розірвати ланцюг зараження від будь-якої мутації».

Нур Хішам попередив, що штам може означати, що існуючі дослідження вакцин можуть бути неповними або неефективними проти мутації.

Джерело: