Австралійські вчені розробили технологію промислового виготовлення глиняної цегли з додаванням звичайних недопалків від сигарет. Одержаний будівельний матеріал легкий і проводить тепло гірше, ніж традиційні цеглини. Це означає, що будинки з такого матеріалу будуть зберігати більше тепла. Крім того на на його виробництво йде менше енергії.
Опис незвичайної технології призводить журнал Materials.
Щорічно близько шести трильйонів недопалків, просочених токсичними речовинами, забруднюють планету. Співробітники Мельбурнського королівського технологічного інституту запропонували переробляти «бички» в цеглу з обпаленої глини.
За розрахунками, додавання всього одного відсотка недопалків в глину (близько 20 кілограм на кубічний метр) може на 20 мільярдів мегаджоулей зменшити енерговитрати на випал цегли. Разом з істотним зниженням кількості токсичного сміття це знизить вплив споживання сигарет на навколишнє середовище.
В результаті ж бактеріологічних досліджень недопалків на наявність десяти найпоширеніших видів бактерій вчені виявили в них колонії стафілококів, лістерії і бацили. Оскільки при контакті з нафталіновими кульками число бактерій значно знижується, автори запропонували при зборі відходів використовувати пакети із засобом проти молі. Вони також представили методи стерилізації сировини озоном, пероксидом водню, гарячою парою, нагріванням, ультрафіолетовим випромінюванням і нафталіном.
Для автоматизованої переробки недопалків в цеглу вчені запропонували три способи. Кожен включав збір недопалків в спеціальні урни і подрібнення залишків сигарет в повністю закритих шредерах, щоб уникнути забруднення навколишнього середовища. Позбавлятися від неприємного запаху недопалків можна за допомогою ультрафіолетового випромінювання, яке окисляє леткі органічні сполуки до речовин без запаху.