В Англії заборонили продаж ватних паличок, пластикових соломинок і мішалок для напоїв

Сьогодні в Англії офіційно набула чинності заборона на одноразові пластикові трубочки і мішалки для напоїв, а також на найнебезпечніші гігієнічні засоби – ватяні палички. Підприємствам тепер забороняється їх продавати або постачати.

Про це у четвер, 1 жовтня, повідомило міністерство з питань навколишнього середовища, продовольства і сільського господарства Великобританії.

«Це ще один значний крок у боротьбі уряду проти відходів у вигляді одноразових пластикових предметів, який зробить чистішим навколишнє середовище і наші океани. Місяць тому уряд підвищив вартість одноразових пластикових пакетів в супермаркетах до десяти пенсів (з п’яти), сьогодні ж вступає в силу нова міра », – йдеться в заяві відомства.

За даними міністерства, щороку в одній тільки в Англії використовується 4,7 мільярда пластикових трубочок, 316 мільйонів ложок і паличок для розмішування напоїв і 1,8 мільярда ватних паличок на пластиковій основі. Більша частина цього в підсумку виявляється в світовому океані.

«Забороняючи ці предмети, ми захистимо підводне життя і станемо ближче до реалізації 25-річного плану по повного виключення пластикових відходів», – йдеться в заяві.

Варто відзначити, що раніше планувалося ввести цю заборону в квітні, проте це реалізація даної ініціативи були відкладена через пандемію Covid-19.

Джерело: