В аеропорту «Київ» пасажири можуть на місці здати тест на коронавірус

В аеропорту «Київ» імені Сікорського функціонує пункт ПЛР-тестування пасажирів на коронавірус. Про це йдеться в сюжеті програми «Сніданок з 1 + 1», відео оприлюднено в YouTube.

«Результати тесту будуть готові через добу, іноді трохи раніше. Всі рейси обслуговуються, деякі туристичні фірми пропонують своїм клієнтам після повернення таку послугу », – повідомила лікар пункту Катерина Лінчевська.

Однак лабораторія не працює в аеропорту постійно. Зокрема, якщо ваш літак летить з країни так званого «зеленого» списку, тобто з невисоким рівнем поширення коронавируса, то здати тест за власним бажанням на місці ви не зможете. Це можливо, якщо в той же час прилетить літак з країни «червоного списку», в якій високий рівень захворюваності.

Якщо пасажир прилетів з країни «червоної зони» і здав тест, то він прямує додому і дотримується режиму самоізоляції до моменту, поки не отримає негативний результат. Він надійде на електронну пошту. Лабораторія, що займається тестами, відправляє результати в Центр громадського здоров’я.

Якщо у пасажира в телефоні встановлено додаток «Дій вдома», то воно відразу повідомить про те, що перебування на контролі 14-денний самоізоляції скасовується. Діяти така послуга буде, поки в Україні діє карантин.

Джерело: