Уряд Лівану йде у відставку через масові протести після вибуху в Бейруті

Уряд Лівану, проти якого в останні дні вийшли протестувати тисячі людей через масштабного вибуху в Бейруті, вирішило подати у відставку.

Про це з посиланням на міністра охорони здоров’я Хамада Хасана повідомляє Associated Press, в понеділок, 10 серпня.

«Все уряд пішов у відставку», – сказав Хамад. За його словами, прем’єр країни Хасан Діабі пізніше сьогодні офіційно поінформує про це рішення президента країни Мішеля Ауна.

В кінці минулого тижня в Бейруті демонстранти закликали уряд піти у відставку. На їхню думку, саме влада несе відповідальність за вибух, що стався раніше в серпні в порту Бейрута, так як не забезпечили правильні умови зберігання там вантажу нітрату амонію.

Нагадаємо, 4 серпня в порту Бейрута пролунав вибух, в результаті число постраждалих зросло до 6 000 осіб. Без даху над головою залишилися тисячі жителів ліванської столиці. За словами прем’єр-міністра Лівану Хассана Діабі, причиною вибуху стало неналежне зберігання 2 750 тонн аміачної селітри.

Після чого в країні почалися масові протести. Їх учасники зайняли три будівлі міністерства: економіки, енергетики і навколишнього середовища. Вони вимагали відставки президента Лівану Мішеля Ауна, голови парламенту Набіха Беррі і прем’єр-міністра Хасана Діабі.

Джерело: