УПЦ заявила про рейдерське захоплення свого храму в Чернігівській області

Церква Олександра Невського УПЦ в селищі Білі Вежі Чернігівській області була захоплена ПЦУ і націоналістами відразу після ремонту за рахунок меценатів УПЦ.

Українська православна церква заявляє про рейдерське захоплення.

«26 вересня в селі Білі Вежі Чернігівської області відбулося захоплення православного храму на честь святого Олександра Невського. У місцевих жителів не було коштів на відновлення храму, вони були змушені окормлятися в сусідніх селах. Свято-Олександрівський храм знаходився в руїнах аж до недавнього часу, коли у місцевої православної громади з’явилися меценати, готові відновити християнську святиню.

Почалися реставраційні роботи, старовинний храм був відновлений в первозданному вигляді і цієї неділі, 27 вересня, у громади Української Православної Церкви мала відбутися перша Літургія. Світле подія в Білих Вежах було затьмарене масштабної провокацією місцевих адептів ПЦУ і депутатів ВО «Свобода», – зазначено в повідомленні на сторінці Ніжинської єпархії УПЦ в Фейсбук.

Відзначається, що націоналісти разом з представниками ПЦУ зняли замки, захопили храм і оголосили його своєю власністю.

«Вони взялися за організацію рейдерського захоплення відновленої церкви, влаштовуючи провокації і насипаючи погрозами на адресу православної громади. Здавалося б абсурд, але вони заявили свої претензії на храм святого Олександра Невського, відновлений працями і засобами православних меценатів для православної громади. Вони зірвали замки і, за інформаційної підтримки «5 каналу» Петра Порошенка, зайняли храм. На даний момент, меценати, громада і представники єпархії УПЦ готують офіційну заяву », – йдеться в заяві.

УПЦ обвинила ПЦУ в захвате храма

Джерело: