Українцям порадили перед утилізацією масок три дні потримати їх в пакеті

Українцям рекомендують не відразу викидати маски і рукавички, які вони використовували для того, щоб захиститися від коронавірусу. Перед тим, як утилізувати їх, потрібно вдома витримати їх в пакеті три доби.

Про це заявив міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський на брифінгу в суботу.

Міністр зазначив, що в медичних установах відходи потрапляють на утилізацію виключно на ліцензовані переробні підприємства, і після утилізації не становлять небезпеки для громадян. Однак в домашніх умовах потрібно дотримуватися певної процедури утилізації.

«Ми вивчили європейський досвід, прийняли рішення не регулювати адміністративно це питання, а дати лише рекомендації. Ми рекомендуємо відходи масок і рукавичок складати в пакет, щільно його зав’язувати і витримати в домашніх умовах приблизно 72 години. Це європейський досвід, він себе зарекомендував, а будь-які адміністративно-регуляторні заходи не дали результатів», – заявив міністр.

Крім того, Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів рекомендує громадянам по можливості використовувати багаторазові захисні маски.