Українцям дозволять їздити в Білорусь тільки за закордонними паспортами

У Білорусі змінили правила для в’їзду українців – щоб перетнути кордон республіки громадянам України необхідно пред’явити закордонний паспорт. Це правило почне діяти з 1 вересня поточного року.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, в п’ятницю, 21 серпня.

«З початком осені вступає в силу постанова Кабінету Міністрів України« Про часткове припинення дії Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян ». Тому запрацює новий порядок виїзду, який дозволить поліпшити захист українських громадян …, в разі втрати закордонних паспортів », – вказується в повідомленні.

Крім того, в Держприкордонслужбі прогнозують істотне скорочення часу проходження прикордонного контролю для українців. Це пов’язано з тим, що інформація з закордонних паспортів зчитується автоматичними рідерами.

Покращиться також ситуація із запобіганням випадків використання підробок паспорта громадянина України у формі книжечки. Повідомляється, що за сім місяців 2020 року прикордонники виявили понад 300 підроблених паспортних документів, понад два десятки чужих і понад 1300 недійсних.

У Госпонранслужбе додали, що українці, які проживають на території Білорусі можуть оформити закордонні паспорти в посольстві України в Мінську або консульстві України в Бресті.

«Громадяни України, які проживають в прикордонних районах України, зможуть і надалі керуватися чинним режимом поїздок в Білорусь в місцевих пунктах пропуску за внутрішніми паспортами і свідоцтвами про народження (для осіб у віці до 18 років)», – додали в повідомленні.

Нагадаємо, з березня 2020 року перетнути територію Росії можна теж тільки по закордонному паспорту. Таке рішення було прийнято урядом України.

Джерело: