Українці будуть здавати іспити на права по-новому: що змінилося

Поки Верховна Рада вирішує долю автошкіл, з сьогоднішнього дня, 17 липня, в Україні вступили в силу нові правила отримання водійських прав. Зміни передбачені двома інструкціями Міністерства внутрішніх справ (МВС), які стосуються порядку проведення іспитів для майбутніх водіїв.

«Відтепер підтвердити навички управління стало простіше», – йдеться в повідомленні МВС.

Відомство також перерахувало основні нововведення. Зокрема, встановлено чітку тривалість кожного етапу проведення практичного іспиту:

на майданчику – не менше 10 хв;
на дорозі – не менше 20 хв;
в цілому – не більше години.
Офіційно дозволено відхилятися від маршруту проведення практичного іспиту, якщо на ньому неможливо рух через затори, ремонту дороги, ДТП і т.д.

«Фото-, відеофіксація відбувається з початку кожного іспиту і ведеться безперервно до його завершення. <…> Іспит припиняється, якщо особа користується додатковими електронними приладами або матеріалами, підказками тощо », – додали в МВС.

Результати іспитів можна оскаржити протягом десяти робочих днів.

Також під час складання іспиту на більш високу категорію прав тепер можна отримати право на керування транспортними засобами нижчих категорій.

«При отриманні прав категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE можна підтвердити наявність навичок керування транспортними засобами за будь-який з категорій В, С1, С, D1 і D. У разі відкриття двох і більше категорій теоретичний іспит здається один раз за екзаменаційними білетами вищої категорії », – уточнили в МВС.

Крім того, збільшується максимально допустимий перерва в навичках управління – до трьох місяців.

Джерело: