Український лікар розповіла про надійність тестів на Covid-19 і як часто вони «помиляються»

Лікар-епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк розповіла про надійність проведених в Україні тестів на коронавірус. На думку лікаря, так звані швидкі тести мають великий відсоток похибки, і їх результати буде краще перевіряти ще раз.

Про це передає ТСН.

«Дуже важливо розуміти, про які тестах ми говоримо. Якщо говоримо про швидких тестах, ми можемо мати велику похибку, будуть як хибнопозитивні тести, так і помилково негативні. На сьогоднішній день швидкі тести не використовуються для діагностики, вони можуть бути тільки методом скринінгу. А після них потрібно підтвердження методом ІФА або ПЛР », – зазначила лікар.

Катерина Сояк так само розповіла, наскільки точним є ПЛР-метод і чи має він похибки.

«Що стосується ПЛР-методу, то на сьогоднішній день він має дуже переконливе вплив: якщо є негативний ПЛР, то немає ніякого захворювання. І тут теж потрібно розуміти, що 25% в ПЛР-метод може бути помилково негативні тестів. Це означає, що 25% з обстежуваних, які отримали негативний результат, все одно можуть бути носіями вірусу. Це просто похибки самого методу. Це потрібно знати.

Але, якщо ми отримуємо позитивний результат ПЛР, це майже 100% наявність вірусу. Виходить, що помилково негативні тестів в ПЛР-метод більше, ніж хибнопозитивних. Тому, якщо ми отримуємо позитивний аналіз ПЦП, це на 99-100% означає, що ми хворі », – резюмувала епідеміолог.

Джерело: