Українку вдарила блискавка через розетку

У Львівській області блискавка потрапила в жінку у власному будинку через розетку, від якої постраждала перебувала на відстані трьох метрів. Про це повідомляє ТСН.

Так, 37-річна Галина Герело перебувала у себе вдома, коли за вікном почалася гроза. Мобільні пристрої були вимкнені, а сиділа жінка на підлозі на відстані близько трьох метрів від розетки – поруч розмістилися і діти. Несподівано блискавка влучила в будинок і направила заряд в розетку, найближче до якої і виявилася постраждала. Від удару розетку відкинуло, а жінку приводити до тями намагався чоловік, поки їхала швидка. Вона називає свій порятунок чудом.

«Я спиною сиділа до розетки, чую – постріл в мене, і світло згасло. Дуже почали боліти ноги. Чоловік викликав швидку, і він мене до тями приводив. Повиключали телефони, телевізор. Розетка і диван стояв, і я плечима до розетки, але тільки на підлозі. Воно мене так вдарило, що аж розетку вирвало », – поділилася вона. Галина рада, що в цей момент на її місці не сидів хтось із дітей, але вони знаходилися гранично близько, тому це теж можна вважати дивом.

На спині постраждалої залишилася мережа шрамів, а її стан відстежують лікарі, адже після удару блискавки можливі проблеми з серцем і іншими органами. Експерти відзначають, що причина нещасного випадку – відсутність блискавкозахисту в будинку, тому блискавка не пішла під землю, а потрапила в електромережу будівлі. Розряд досяг декількох тисяч вольт, тому і перегоріла вся техніка.

Щоб уникнути повторення ситуації, сім’я планує насамперед поставити громовідвід, а рятувальники рекомендують всім українцям не затягувати з цією процедурою.

«Закрийте всі вікна, всі двері, уникайте протягу в приміщеннях, він провокує і притягує кульову блискавку. Вимикати електромережу взагалі в будинку, обесточьте будинок, квартиру в цілому. І ні в якому разі не користуватися мобільним телефоном, тому що він служить провідником », – зазначив рятувальник Юрій Романюк

Джерело: