Україна знаходиться на межі коронавірусної катастрофи – МОЗ

У вівторок, 3 листопада, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив про можливу критичної ситуації, яка може бути скластися в країні через зростання кількості хворих коронавірусною інфекцією Covid-19 і розповів, що сценарій проходження другої хвилі захворюваності не буде легким.

Про це стало відомо під час його виступу на засіданні українського парламенту.

«Ми дійшли до точки неповернення і близькі до катастрофи. Ситуація критична не тільки в Україні, але і у всьому світі … Попереду важкі часи … Ситуація швидко перетворюється зі складної в катастрофічну. Епідемія розвивається ураганними темпами по всьому світу. Нам необхідно приготуватися до неминучого: легко пройти другу хвилю неможливо. Тому наші зусилля спрямовані на те, щоб пережити ці випробування з мінімальними втратами », – сказав Степанов.

Так, він розповів про заходи, що вживаються відомством, але зазначив, що «з якою швидкістю ми б не додавали койкомісця, коронавірус поширюється набагато швидше», і така ситуація однакова по всьому світу.

Міністр також заявив, що «як би ми не намагалися збільшити кількість ліжок, все одно є межа, і в разі, якщо заповнення досягне 100%, нам доведеться застосовувати активацію протоколів медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги хворим з великими шансами на виживання. Це буде означати, що наша медична система не витримала, фактично це буде катастрофа.

За словами Степанова, якщо не буде достатньої кількості лікарів, «кількість ліжок вже не матиме ніякого значення».

«Немає когось одного окремого відповідального за боротьбу з Covid-19, ніхто в світі не здатний самостійно вирішити проблему коронавірусу. Більш того – ніхто ні за кого не вирішить цю проблему. Проскочити не вдасться. Настав час особистої відповідальності кожного », – підсумував Максим Степанов.